OKURLARA SESLENİŞ


 SAYIN OKURLAR!    EKLENECEK BELGE

Azerbaycan halkının ulusal önderi, çağdaş dönemin seçkin siyaset adamı Haydar Aliyev`in "mirası"nı konu alan "Haydar Aliyev Mirası" Uluslararası Elektronik Kütüphane 10 Mayıs 2024`da faaliyete başlayalı tam 20 yıl oldu.

50 dilde faaliyette bulunan kütüphanede bu büyük siyaset adamının yüzlerce çalışmasına - konuşmalar, demeçler, görüşmeler, bildiriler ve mektuplarının metinlerine ulaşabilirsiniz.

Haydar Aliyev`in çalışmalarının dünyanın farklı dillerinde‎ yayımlanması siyaset uzmanları, iktisatçılar, gazeteciler ve Azerbaycan`ın son ‎dönem tarihine, kalkınma sürecine, geçmişi ve geleceğine ilgi duyan tüm insanlar için yararlıdır. Okurlarımızdan aldığımız mektuplar da onların kütüphanemize çok büyük ilgi duyduklarını gösteriyor. Şunu abartmadan söyleyebiliriz ki, geçtiğimiz dönem içinde dünyanın 200`ü aşkın ülkesinden milyonlara  okur kütüphanemizi ziyaret etmiştir. Dünyanın en önde gelen bilim ve eğitim merkezleri, nüfuzlu devlet örgütleri, ünlü basın kurluşları, kütüphaneler, büyük çokuluslu şirketler ve diğer kurumların temsilcileri kütüphanemizin daimi okurlarıdır.

"Haydar Aliyev Mirası" Uluslararası Elektronik Kütüphane yayın alanında da faaliyet göstermektedir. Çeşitli dillerde yayınlanan kitaplarımızın bazılarına sitemizde ulaşabilirsiniz.

"Haydar Aliyev Mirası" Uluslararası Elektronik Kütüphane her gün yenileniyor, içeriği daha da zenginleşiyor. Kütüphane ile ilgili tüm düşünce ve önerilerinizi bize iletmenizi ‎rica ediyoruz.

office@aliyev-heritage.org

‎"Haydar Aliyev Mirası" Uluslararası Elektronik Kütüphane kendi önerileriyle sitemizin gelişmesine katkıda bulunan okurlarımıza teşekkür ediyor.

 

Yayınımız 
 Bakın


Foto Galeri
Haydar Aliyev Mirası Araştırma Merkezi'nin araştırma grubu tarafından düzenlenen yeni makaleler:

1. Avrupa Birliği ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında ilişkiler üzerine yazı 
2. Azerbaycan Cumhuriyeti ve Avrupa Konseyi arasında ilişkilere dair yazı

 Haydar Aliyev Mirası Araştırma Merkezi`nin araştırma grubu  tarafından  düzenlenen yeni bilgi notları:

1. Azerbaycan - Türk Dünyası
2. Azerbaycan - Demokrasi ve Ekonomik Kalkınma Örgütü (GUAM) ilişkileri
3. Azerbaycan - Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü ilişkileri
4. Azerbaycan - İslam Konferansı Teşkilatı ilişkileri